20 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej z uczniami drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 43 w gdańskiej dzielnicy Suchanino.

Spotkanie z ramienia 7 PBOT poprowadził ppor. OT Grzegorz Wołoszczak, na co dzień zajmujący się organizacją wystaw i prelekcji historycznych w szkołach, współorganizator licznych inscenizacji historycznych. Dzięki temu dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy replikę karabinu maszynowego MG 42 i pistoletu maszynowego MP 40, dotknąć przedwojennego munduru polowego wzór 36, czy przymierzyć furażerkę z tego samego okresu.

Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, na które padły szczegółowe, interesująco podane odpowiedzi. W przystępny dla małych słuchaczy sposób przedstawiono im też informacje dotyczące idei i zadań Wojsk Obrony Terytorialnej.

Duże zainteresowanie drugoklasistów wzbudziła książka „Piesek z Karbali”, której odczyt zakończył to bardzo pouczające spotkanie.